Haber Detayı
15 Eylül 2019 - Pazar 12:19 Bu haber 3290 kez okundu
 
Beyşehir’de hafriyat kamyonu yola çıkan ineğe çarptı
BEYŞEHİR - Beyşehir-Seydişehir karayolu Bayavşar Mahallesi'nde, yola çıkan ineğe hafriyat kamyonu çarptı.
Güncel Haberi
Beyşehir’de hafriyat kamyonu yola çıkan ineğe çarptı

BEYŞEHİR - Beyşehir-Seydişehir karayolu Bayavşar Mahallesi'nde, yola çıkan ineğe hafriyat kamyonu çarptı.

Edinilen bilgiye göre, Mehmet K.’nin kullandığı hafriyat kamyonu ilçeye bağlı Bayavşar Mahallesi'nde yayılım sonrası yerleşim merkezinin diğer tarafında bulunan ahırına dönmekte olan karayoluna çıkan ineğe çarptı.

Kamyonun çarpmasıyla yere yığılan ve kanlar içerisinde kalan inek telef olmadan kesildi. Hafriyat kamyonu sürücüsü ise kazayı yara almadan atlattı.

Bayavşar Mahallesi Muhtarı Mevlüt Mesut Çerçi, yaptığı açıklamada, bulundukları yerleşim merkezinin ortasından Beyşehir-Seydişehir Karayolu'nun geçtiğini hatırlatarak, "Bu karayolunda ölümlü, yaralamalı ve yayılım öncesi ya da sonrası kaldığı ahırına dönüş yapması için karşıdan karşıya geçmek üzere zorunlu olarak yola çıkmak durumunda kalan besi hayvanlarımız kendilerine çarpan araçlar nedeniyle çoğu zaman telef olmakta, sahipleri maddi kayıplara uğramaktadır. Son olarak yine aynı karayolu üzerinde bir hayvan sahibine ait ineğe hafriyat kamyonu çarptı. Benzer böyle kazalar çok yaşanmaya başlandı. O yüzden yerleşim merkezimizin ortasından geçen bu karayoluna bir alt geçit yapılmsını talep ediyoruz. Yetkililerimizden bu konuda mahalle sakinlerimizin bu haklı talebini dikkate almalarını rica ediyoruz" dedi.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Beyşehir’de, hafriyat, kamyonu, yola, çıkan, ineğe, çarptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı